Kreativna radionica njemačkog jezika

Dana 22.03.2024. godine pod mentorstvom profesorice Eldine Curić održana je izuzetno inspirativna radionica na njemačkom jeziku , okupljajući učenike prve i druge godine. Radionica je bila raznovrsna i obuhvatila je niz aktivnosti koje su poticale interesovanje za jezik, kulturu i književnost.

1. Prezentacija o njemačkoj književnosti, fokusirana je na djela poznatih njemačkih pisaca, održana od strane učenica druge godine.
  2. Kulturna razmjena učenika prve godine, istraživanje i prezentacije o svjetskoj kulturi, tradicijama i kulinarstvu.
  3. Kroz kratki film učenici su istakli prednosti gimnazijskog obrazovanja.
  4. Kreativnim pisanjem prezentovana je pjesma na njemačkom jeziku napisana od strane učenice druge godine.
  5. Kviz znanja koji su učenici sastavili obuhvatio je gramatiku, vokabular, kao i aspekte kulture i historije njemačkog govornog područja.
  6. Projekcija filma “Heidi” (2015) na njemačkom jeziku pružala je učenicima inspirativnu priču o prijateljstvu, prihvatanju različitosti i hrabrosti.