Predstavljanje recitatorske sekcije

Recitatorska sekcija koju veoma uspješno vode profesorice srpskog i bosanskog jezika Dalila Mecinović i Emina Bačevac nam se predstavila povodom Dana maternjeg jezika i Dana nastave na maternjem jeziku, a u okviru snimanja emisije “Moja škola na bosankom jeziku” pod pokroviteljstvom Bošnjačkog nacionalnog vijeća. Gimnaziji u Tutinu je pripala čast da snima prvu emisiju jer je prva srednja škola u Sandžaku koja je otpočela proces nastave na bosanskom jeziku i proglašena ustanovom od posebnog značaja za bošnjačku nacionalnu zajednicu u R. Srbiji.
Učesnici su bili: Erna Destanović, Samra Škrijelj koje su govorile stihove svoje poezije, Lejla Alibašić, Džejla Hadžić, Amina Krkušić, Din Dazdarević su nam kazivalidin stihove znamenitih bošnjačkih pjesnika i Emrah Leković koji nam je maestralno predstavio odlomak iz romana “Derviš i smrt” Meše Selimovića.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Related Posts