Tradicionalno obilježen Dan Sandžaka u Gimnaziji Tutin.

Tim za kulturne aktivnosti škole, na čelu sa profesorkom Eldinom Curić, organizirao je svečani program povodom Dana Sandžaka.

Program je započeo intoniranjem himne sandžačkih Bošnjaka “Ja sin sam tvoj”, izvedenoj od strane hora škole pod vođstvom profesora Jasmina Bejtovića.

Nakon toga, prisutnima se obratio direktor škole, Vahidin Ramičević, čestitajući nacionalni blagdan. Delegacija Bošnjačkog nacionalnog vijeća, koju su činili predsjednik Odbora za obrazovanje, Dženis Šaćirović, te profesori Atifa Šaljić i Alisa Džemić, takođe su uputili riječi podrške. Predsjednik Šaćirović istakao je kako “je tutinska gimnazija primjer kako se sprovodi nastava na bosanskom jeziku i kako bi sve škole trebale slijediti njen primjer”.

O historijskom aspektu Sandžaka govorila je Silma Halilović.

Učenici Emrah Leković, Mejra Dudić, Džejla Hadžić i Belkisa Nezirović predstavili su se recitacijama, dok je Adila Pepić svojim milozvučnim glasom približila sevdah prisutnima.

Učenici i profesori matematike Milhat Bakić i Eldin Čuljević demonstrirali su primjenu Fibonačijeve spirale u sandžačkoj himni.

Sukob generacija između tradicionalnog i modernog prikazan je kroz skeč koji su izveli Nerma Ujkanović, Amina Škrijelj i Ismail Dupljak.

Program je završen izvanrednom koreografijom “Sandžačka svadba”, izvedenom od strane članova KUD-a pod vođstvom koreografa Emira Zečića.

Vođenje programa povjereno je Nejri Jusufović i Tariku Redžepoviću.

Zahvaljujemo se Timu za kulturne aktivnosti škole na organizaciji svečanosti povodom jednog od dva najznačajnija nacionalna blagdana sandžačkih Bošnjaka!

Sretan Dan Sandžaka 20. novembra!