Uspješna vježba mikroskopiranja

Pod mentorstvom profesorice Melise Curić, učenici II razreda Gimnazije danas su uspješno odradili vježbu u kojoj su samostalno izdvojili stomate sa naličja lista i iste posmatrali pod mikroskopom. Na ovaj način su, kroz praktičan rad, naučili sve o stomatama i njihovoj ulozi, te su ovladali tehnikom mikroskopiranja.

Djelomično primjenjujući dualni sistem obrazovanja, uz stručan kadar i talentirane učenike, uz najraznovrsniji kulturno-umjetnički program, Gimnazija Tutin stvara izvanredno obrazovno okruženje. Podučavamo djecu da razmišljaju, primjenjujemo kritičko mišljenje, problemski pristup nastavi te istraživačke metode.

“Biologija je najmoćnija tehnologija ikad stvorena. DNA je softver, proteini su hardver, stanice su tvornice.” – Arvind Gupta

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Related Posts