Tutinska Gimnazija u znaku jezičke raznolikosti: Proslava Evropskog dana jezika 2023

U skladu sa obeležavanjem Evropskog dana jezika, dana 26.09.2023. godine, održana je svečana manifestacija u prostorijama naše škole. Ova manifestacija okupila je učenike I, II i III razreda, koji su predstavljali raznovrsne jezičke talente u vidu izvođenja pesama, recitacija, skečeva, prezentacija, autorskog pisanja pesama i dramskih tekstova.

Učenici su svoje veštine demonstrirali na nekoliko svetskih jezika, uključujući engleski, nemački, turski, ruski, italijanski i naravno srpski jezik. Učenici su pokazali veliko interesovanje za jezike i kulturu drugih zemalja, istovremeno pokazujući izuzetno znanje jezika koje su stekli tokom svog obrazovanja u školi.

Učenici su sa velikim entuzijazmom pripremali svoj nastup, angažujući se dodatno kako bi prikupili materijal i pripremili relevantne ilustracije. Manifestaciji su prisustvovali i odgovorni nastavnici koji su učestvovali u pripremi učenika:

Izvođači:

1. Suada Zukorlić – Profesor engleskog jezika
  2. Eldina Curić – Profesor nemačkog jezika

Ova manifestacija je bila izvanredno uspešna u promovisanju jezičke raznolikosti, jezičkog obrazovanja i međukulturalnog razumevanja među našim učenicima. Njihovi impresivni nastupi na više svetskih jezika svedoče o njihovom izvanrednom jezičkom umeću i entuzijazmu za učenje jezika. Uz podršku predanih profesora, manifestacija je ostvarila svoj cilj u podsticanju jezičkog razvoja i interkulturalne kompetencije među učenicima, ostavljajući dubok i pozitivan utisak na sve prisutne.