Tutin FEST 2023 – Festival nauke

S radošću vas obavještavamo da se i ove godine organizuje nezaboravno naučno iskustvo koje će se održati u holu srednjih škola u Tutinu, 9. i 10. juna.

Tutin FEST je jedinstven događaj koji okuplja entuzijaste, istraživače i ljubitelje nauke iz svih krajeva. Festival je osmišljen s ciljem da inspiriše, educira i zabavi posjetitelje svih dobnih skupina kroz različite naučne aktivnosti, interaktivne eksperimente i prezentacije.

Ovogodišnji Tutin FEST će vam pružiti priliku da istražite fascinantne teme iz različitih naučnih područja. Imat ćete priliku sudjelovati u radionicama, promatrati demonstracije stručnjaka, postavljati pitanja i upustiti se u uzbudljive diskusije o najnovijim dostignućima u svijetu nauke.

Naša misija je popularizacija nauke i poticanje znatiželje kod mladih generacija. Zato smo pripremili poseban program za učenike osnovnih i srednjih škola, gdje će imati priliku susresti se s profesorima, znanstvenicima i stručnjacima iz različitih područja te se informirati o mogućnostima daljnjeg obrazovanja i karijere u znanstvenom svijetu.

Pridružite nam se na ovogodišnjem Tutin FEST-u i budite dio ovog jedinstvenog naučnog iskustva. Proširite svoje vidike, upoznajte nove ljude i uživajte u čarima nauke na jednom mjestu.