Internacionalni dan broja Pi

Aktiv profesora matematike Gimnazije Tutin je obilježio Internacionalni dan broja Pi na jedan kreativan i interaktivan način. Učenici su se nakon prezentiranja zanimljivih činjenica u vezi sa brojem Pi takmičili u pamćenju broja decimala pomenutog broja. Prošlogodišnja takmičarka Nezirović Ajša je znala 486 cifara napamet, a ovogodišnji pobjednik je Leković Emrah učenik trećeg razreda, sa čak 750 naučenih decimala. Čestitamo Emrahu i profesoricama na predanom radu i trudu! Drugo mjesto je osvojio Dupljak Ismail sa naučenih 200 cifara, dok su treće mjesto podijelili Holić Amel i Prelić Nejla sa naučenih 160 decimala.

Inicijatori su prof. Mika Bakic i prof. Eldina Hamzagic.

Koordinator Tima za promociju škole

Alisa Džemić

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Related Posts